Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Dairesel Kapı Sistemleri

Dairesel kapı sistemleri genel bakımdan daha çok bilinen ismi ile kanatlı kapı motoru olarak bilinmektedir. 90 derecelik açılar ile karşılıklı açılıp kapanan kapılar için üretilmiş dairesel sistemler oldukça potansiyel işlev sağlamaktadır. Yana kayar kapı motoru ürünlerinden sonra en çok kullanılan sistem dairesel kapı sistemlerinin motor türleridir. Yana kayar kapılar kapsamında öne çıkmış bu ürünler aynı zamanda önemli bir ihtiyaç niteliğinde yer almaktadır.

Dairesel kapı sistemleri yana kayar kapı motorlarından daha kullanışlıdır. Yana kayar kapı motorları genel işlevi bakımından pratik olsa da her bölgeye rahatça uygulanamadığından bu tür kapılar ikincil seçenek olarak sıkça kullanılır. Bu sebep ile dairesel kapı motorlarının gereksinimi de oldukça fazla olduğundan kaliteli alternatif bulmak mümkündür. Çalışma prensipleri oldukça basit olan dairesel kapı motoru ürünleri (kanatlı kapı motoru) oldukça uzun ömürlü ve sağlıklı bir sistemdir. Yana kayar kapı motorlarında ve bariyer sistemlerinde olduğu gibi dairesel kapı sistemlerinde de flaşör lambalar, emniyet fotoselleri ve ihtiyaca yönelik akü gibi aksesuarlar kullanılabilir.

 

Dairesel Kapı Sistem Modelleri

Dairesel kapı sistem modelleri bakımından benzerdir. Kullanılan ürünlerin genel işlevi bakımından kullanılan alanlara yönelik tasarlanmış oluşu fiyat kapsamında da yakınlık oluşturmaktadır. Birçok kapı sisteminde ihtiyaç olarak belirlenmiş ürün kullanıcısına özel hizmette sunmaktadır. Yana kayar kapıların genellikle site girişlerinde veya bahçe kapılarında kullanıldığı bilinmektedir. Yana kayar özellikli kapıların kontrollü şekilde açılıp kapanmasını sağlayan kumandalar kişiye özel kullanılmaktadır. Genel olarak modelleri ise şu şekilde belirtilmektedir.

 • Fotoselli kapılar
 • Kapı motorları
 • Otomatik kapılar
 • Bahçe kapıları
 • Flaşör lambalar

 

Dairesel Kapı Sistemleri Fiyatları

Dairesel kapı sistemleri fiyatları kapsamında öne çıkan ürünlerin yapısı ve tasarımı farklıdır. Bu durum neticesinde de fiyat kapsamında farklılıklar olduğu bilinir. Her yıl değişen ürün katalogları neticesinde net fiyat belirtilmesi yanlış olacağı için araştırma yaparak anlık bilgi edinmeniz daha doğru olacaktır.  Bu ürünler genellikle bahçe kapılarının veya otomatik kapı sistemlerinin istenilen düzende çalışabilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Dairesel Kapı Sistemleri Özellikleri

Dairesel kapı sistemlerinin özellikleri kullanılan ürüne göre benzerlik gösterir. Kullanılan alanlar yönünden de bariyer sistemleri, kepenk sistemleri, yana kayar bahçe kapısı sistemleri ve endüstriyel kapı kapsamında kullanılması ihtiyaç olan bir ürünlerdir. Güvenlik anlamında kullanılan ürünlerin çalışma prensibi sensör sinyallerini algılamasıyla gerçekleşmektedir. PVC kapı sistemlerinde de kullanılan EMFP kablosuz pilli emniyet fotoseli kontrollü güvenlik amaçlı üretilmiş bir ürün olduğunu göstermektedir. Genel ve teknik bakımdan ise özellikleri şu şekilde belirtilmektedir.

 • DC24V Fırçasız Motor bakım gerektirmeyen sessiz ve güçlü fotoselli kapı motoruyla çalışması
 • Kontrol Kartı 32 bit Mikroişlemci kontrollü, dijital ayarlı çok fonksiyonlu kontrol kartı bulunması
 • İnfrared özellikli noktasal emniyet fotoseli bulunması
 • Her tuş ile farklı geçiş özelliği mevcut olması
 • Şifreli geçiş, parmak izi algılama sistemleri veya elektronik ya da mekanik kilit mekanizmaları ile entegre çalışabildikleri için güvenlik istenilen düzeye arttırılabilmesi
 • Yakınlık-uzaklık algılama ayarı, el, kol/dirsek sensörleri ile beraber kullanım avantajlarıyla son   derece hijyenik olması
 • Açılış ve kapanış hızı istenildiği gibi ayarlandığı için ortamınızın iklimlendirilmesinde ekstra sistemler kullanmanıza gerek kalmaması (Hava perdesi vb. sistemler)
 • İş yerleri, alışveriş mağazaları, bankalar, hastaneler, restoranlar, kafeler, depo girişleri vb. mekânlarda giriş çıkış kolaylığı ve güvenliği sağlaması

Yukarıda belirtilen ürünlerin yönünden ortak sayılabilecek ürün özellikleri bu şekilde öne çıkmaktadır. Güvenli kapı sistemi kontrolü açısından gerekli olan ürünlerin farklı özelliklerde öne çıkan yapıda olsa da hizmetleri benzerdir. Kullanım alanlarının çok yönlü olması sayesinde ihtiyaca yönelik seçilecek ürün kapsamında değerlendirilmektedir.

 

Dairesel Kapı Sistemleri Kullanım Alanı

Dairesel kapı sistemleri kullanım alanları bahçe kapıları, yana kayar kapılar, otomatik kapılar ve birçok alanda kullanılmaktadır. Genel bakımdan güvenli geçişlerin kontrolünü sağlaması flaşör lambanın yanıp sönmesiyle uygulanmaktadır. Bu sayede güvenliği sağladığı bilinen önemli bir ihtiyaç olarak değerlendirildiği düşünülmektedir. Birçok kurumsal alanda kullanılan bu sistem dünya genelinde bir ihtiyaçtır. Bununla birlikte kullanım alanı çok yönlüdür. Belirtilen kapı ve bariyer sistemi birçok yerde kullanılır. Yanıp sönen lamba sistemi sensör algılaması yapma prensibiyle çalışır. Ayrıca dairesel kapı sistemlerinde bulunması gereken ürünler sınıfında yer alır.