Gösterilen sonuç sayısı: 3

Göstermek 9 24 36

Tek Kanatlı

Tek kanatlı kapı sistemleri cam kapı tekniğinde yer alan ürünlerdir. Kanatsız, çift kanatlı ve tek kanatlı şeklinde 3’e ayrılan kapı türleri tüm dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Uzun yıllardır kullanılmakta olan çift kanatlı sistemin kanatsız ve tek kanatlı özelliğindeki kapı çeşitleriyle kapıştığı bilinmektedir. Genel bakımdan bahsi geçen ürünlerin tamamı güvenli kullanımlar açısından gerekli olanlardır aynı zamanda kullanıldığı alana şıklık katabilen ürünlerdir. Bu nedenle gerekli görülen fotoselli özelliklerini de açığa çıkarmaktadırlar. Tek kanatlı kapı sisteminde öne çıkan en önemli durumlardan biri de ebat ve ölçülerdir. Bu kapının kullanılacağı alan için doğru şekilde ölçü alınması önemli rol oynar. Çünkü ürünün genel bakımdan işlevini sağlayabilmesi açısından doğru ölçüde kullanılması tercih edilir.

Tek kanatlı kapılar genellikle kurumsal iş yerlerinin vazgeçilmez girişleridir. Modern yapıyı kurumsal anlamda yönetebilmenin özelliğini sunarlar. Kapıdan geçiş yapan kişiler o mekânın özel ve güvenilir olduğunu düşünür. Çünkü dış görsellik her insan için her zaman ilgi çekici olmuştur. Bir yerin içten görünümü görmeyen kişiler dış görünümünün güzelliğine kapılarak iç mekâna geçmek ister. Bu durum da tam olarak aynı şeyi yansıtmaktadır. En çok kullanıldığı alanlar bakımından değerlendirdiğinizde özellikle alışveriş merkezleri, bankalar, hastaneler, özel kurumlar öne çıkmaktadır. Belirtilen alanları düşündüğünüzde herkesin giriş yapabileceği ve aynı zamanda ortak özel alanlar olduğunu fark edeceksiniz

.

Tek Kanatlı Fotoselli Cam Kapı Sistemleri

Tek kanatlı fotoselli cam kapı sistemleri en çok alışveriş mağazalarında görebileceğiniz bir üründür. Şık görünümlü kapı sistemi sunan bu ürünün otomatik şekilde açılıp kapanması beğenilen bir güvenlik sistemi de oluşturmaktadır. Bankaların, hastanelerin çok fazla kullanmakta olduğu bu sistem hayatınıza hızlılık katacak özellikte çalışmaktadır. Bu nedenle yoğun ilgi gören otomatik ürünler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte her tuş özelliği ile farklı geçiş özelliği mevcut bulunan kapıların şifreli geçiş veya parmak izi algılama sistemleriyle de çalışabildiği bilinmektedir.

Tek Kanatlı Fotoselli Cam Kapı Sistemleri Özellikleri

Tek kanatlı fotoselli cam kapı sistemleri çok avantajlı özelliklere sahip olduğu için uzun yıllardır kullanılan otomatik kapı sistemi olarak bilinir. Teknik ve genel yönden incelendiğinde özellikleri şu şekilde belirtilmektedir.

  • DC24V Fırçasız Motor bakım gerektirmeyen sessiz ve güçlü fotoselli kapı motoruyla çalışması
  • Kontrol Kartı 32 bit Mikroişlemci kontrollü, dijital ayarlı çok fonksiyonlu kontrol kartı bulunması
  • İnfrared özellikli noktasal emniyet fotoseli bulunması
  • Her tuş ile farklı geçiş özelliği mevcut olması
  • Şifreli geçiş, parmak izi algılama sistemleri veya elektronik ya da mekanik kilit mekanizmaları ile entegre çalışabildikleri için güvenlik istenilen düzeye arttırılabilmesi
  • Yakınlık-uzaklık algılama ayarı, el, kol/dirsek sensörleri ile beraber kullanım avantajlarıyla son   derece hijyenik olması
  • Açılış ve kapanış hızı istenildiği gibi ayarlandığı için ortamınızın iklimlendirilmesinde ekstra sistemler kullanmanıza gerek kalmaması (Hava perdesi vb. sistemler)
  • İş yerleri, alışveriş mağazaları, bankalar, hastaneler, restoranlar, kafeler, depo girişleri vb. mekânlarda giriş çıkış kolaylığı ve güvenliği sağlaması

Yukarıda belirtilen fotoselli cam kapı sistemleri ürün özellikleri bakımından kullanılan her yerde modern görünüm oluşturur. Ayrıca tek kanatlı kapı sisteminde kullanılan ürünün avantajlı taraflarını da vurgulamaktadır. Bu bakımdan düşündüğünüzde tek kanatlı kapı kullanımı bazı yönleriyle daha avantajlı bir ürün değerinde de düşünülebilir. Beraberinde ise kullanılacak alanlara yönelik uyumluluğu oldukça yüksektir. İşlevselliğinin yanında güvenlik sınırlarını da öne çıkaran sistem sunar. Böylelikle özel kullanım saatlerinde programlanabilen ayarlama yapılabilmektedir.

Tek Kanatlı Fotoselli Cam Kapı Sistemleri Kullanımı

Tek kanatlı fotoselli cam kapı sistemleri kullanılacak alana göre ölçülerek alınacak bir üründür. Kurulum montajı sonrası kullanım bilgisi hakkında satıcı firmadan detaylı bilgi alınabilir. Weder cam kapı sistemi sayesinde kullanılan alanda ekstra iklimlendirme aracına da gerek kalmaz. Açılıp kapanmasıyla sağladığı işlev gereken hava sistemini de sunabilmektedir. Fotoselli cam kapı sistemleri paket içinde ihtiyaca yönelik tüm malzemelerin yer aldığı bilinir. Fakat camı ve montajı dâhil olmayan bu sistem belirtilen ölçülere göre hesaplanmaktadır. Bu yüzden kurulum öncesi yapılacak yere göre keşif yapılması uygun olur. Montajı sonrası şık görünümlü kapı sistemi ile otomatik düzen oluşturmak mümkün olur.