Gösterilen sonuç sayısı: 5

Göstermek 9 24 36

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri genel bakımdan işlevi yüksek bir üründür. Kapasitesi bakımından kart sistemine yönelik çalışmaktadır. Otomatik bir yazılım içeren yapısı sayesinde kart sisteminde esneklik oluşturur. Bu sayede offline şekilde de silinebilen kart sistemi oluşturur. Kolay kurulumu yapılan bu ürünün hızlı şekilde kontrollü geçişler sağlaması mümkündür. Görünümü bakımından şık olan ünite yapısı akıllı sistemde çalışır. Çalışma aksamı yavaşlamaz. Sabit şekilde çalışabilen bu ünitenin kurumsal alanda çok sık tercih edilen bir ürün olduğu bilinir. Kapı sistemlerinde otomatik bağlantı kurabilen yapısı bulunmaktadır. Bu sayede kapıyı açmaya çalışmadan önce şifre uygulaması sağlanırken açılma otomatiğini aktif hale geçirdiği bilinmektedir. Yaklaştırmalı kart veya şifre girme sistemiyle de kullanılabildiği için avantajlı bir üründür. Geliştirilmiş ve modaya uygun tasarımda oluşu dikkat çekici tarafıdır.

Geçiş kontrol sistemleri manyetik elektronik kapı sistemlerinde kullanılan bir üründür. Oturduğunuz apartmanın veya iş yerinizin girişine monte edilen ünite ile şifre girerek, kart okutarak veya bağlantı şemasıyla da kullanılabilen özellik sağlamaktadır. Bu sistem sensör özelliği ile açılıp kapanan kapı sistemini yönetmek amaçlı tasarlanmıştır. Fotosel içeren kapıların üzerindeki ufak cisim algılama yaparak kapının kontrollü şekilde açılmasına olanak tanır. Bu sayede güvenlik tedbiri de sağlandığı bilinmektedir. Geçmiş yıllarda herhangi bir alana veya apartman türü yerlere tanınmayan insanların rahatlıkla girip çıktığı mümkün oluyordu. Fotoselli kapılar sayesinde güvenlik düzeyi 1 kademe yukarı çıkarak tanınmayan kişilerin mevcut alana girme konusunda kısıtlık yaşadığı ortaya çıktı. Genel bakımdan kullanılan mevcut alana yönelik özel hizmet sayılan bu ürün her yerde kullanılan ve ihtiyaç olarak değerlendirilen bir hizmettir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Modelleri

Geçiş kontrol sistemleri modelleri bina kapılarında profesyonel geçiş sistemi amaçlı kullanılan ürünlerdir. Algılama yaparak kapının açılmasını sağlayan bu sistem elverişli geçiş hakkı sağlamaktadır. Özellikle sürekli kullanılacak yerler için muazzam bir güvenlik adımı sayılmaktadır. Sağladığı işlev özelliği basit bir şeymiş gibi algılansa da gerekli görülen güvenlik sistemine hizmet ettiği bilinir. Geçiş kontrol sistemleri modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Emniyet fotoselli perde radar
 • Proiximity kart
 • Remco otomatik kapı şifreli ve kartlı geçiş ünitesi
 • Remco SNEL EL yaklaşım fotoseli
 • Weder fotoselli kapı sensörü

Yukarıda belirtilen modeller kısa sürede kurulumu yapılan ve ihtiyaç olan kapı sensörünün kişiyi algılaması beraberinde açma özelliğini sunduğu bilinenlerdir. Bu sayede ihtiyaç dâhilinde kullanılan pratik bir güvenlik adımı sayılmaktadır. Birçok alanda demirbaş ihtiyaçları arasında değerlendirilen ürünle ilgili talep gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları

Geçiş kontrol sistemleri fiyatları genel bakımdan ortalama fiyat kapsamında satılan ürünlerdir. Fiyat tablosunun değişken oluşu ürün ve marka farklılığından kaynaklanmaktadır. Bu kapıların otomatik sistemde kullanılması el teması yapılmasına gerek kalmadan pratik kullanım sağlamaktadır. Kurumsal alanlarda, site girişleri, iş yerleri ve birçok alanda hijyenik olarak verimliliğinin koruyan bir ürün olarak değerlendirilmektedir. Genel bakımdan hastane ve alışveriş merkezlerinde çok sık rastlanılan yaklaşım fotoseli günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle de insan yoğunluğunun çok bulunduğu alanlarda kimin ne risk taşıdığını bilemediğiniz için el yaklaşım fotoseli kullanılması şarttır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Özellikleri

Geçiş kontrol sistemleri özellikleri bakımından kontrollü ve güvenli geçiş hakkı amaçlı tasarlanmış ürünler olduğunu da göstermektedir. Genel bakımdan ortak özellikleri şu şekilde belirtilir.

 • Çalışma Voltajı: 12- 24 V DC
 • Minimum Akım Değeri: 40 mA
 • Maksimum Çalışma Mesafesi: 4 Metre
 • Çalışma Sıcaklığı: -20 C +50 C
 • Kontak Tipi: NO / NC
 • Mikrodalga yansıtma sistemi ile çalışması
 • 1-15 cm iletim mesafesi bulundurması
 • Gizli vida ile kurulum sağlanabilmesi
 • Tamamı ile temassız, hijyenik geçiş sağlama hakkı tanıması
 • Kapılar, pencereler ve diğer tüm otomatize edilmiş sistemlerde kullanılabilmesi
 • LED aydınlatma ile her bölgede şık görünüm ve geri bildirim özelliği sunması

Yukarıda sıralanmış özellikler benzer olan ortak özelliklerini ele alarak sıralanmıştır.

Geçiş Kontrol Sistemleri Kullanım Alanları

Geçiş kontrol sistemleri kullanım alanları otomatik kapı sistemleri, otoparklar, hastaneler, site girişleri, alışveriş merkezleri, depo girişleri gibi pek çok alanda kullanılabilen durumdadır. Bu nedenle ürünlerin kullanım yönü açıktır. Mevcut alanın ihtiyacına göre tercih edilmesi kapı motor güvencesiyle sunulur.