Gösterilen sonuç sayısı: 2

Göstermek 9 24 36

Kremayer Dişliler

Kremayer dişliler, motor ile kapı arasındaki bağlantıyı sağlayan ve motorun kapıyı itip çekebilmesi için ihtiyacı olan desteği sağlayan bir parçadır. İki çeşit kremayer dişli çeşidi vardır. Plastik ve paslanmaz çelik olarak ayrılırlar. Çoğu otomatik kapı motoru üreten firma, kendi özel kremayer dişlilerini de üretmektedir. Ancak yedek parça olarak satın alırken bu marka farklılıkları konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü kapı motoru dişlisi olarak bilinen kremayer dişli her markadan motora uyumlu olabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Otomatik kapı sistemlerinin olmazsa olmazıdır kremayer dişliler. Bahçe kapısı gibi her kapıda sık sık kullanılmaktadırlar. Otomatik kapı motoru sisteminizin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. En az 8 yıl boyunca değişim yapmadan kolaylıkla kullanılabilirler ve ayrıca çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaları açısından çok kullanışlılardır. Montaj işlemleri de iki farklı kremayer dişli için ayrıdır. Biri kaynakla montaj işlemine daha uygunken, diğeri kaynağa ihtiyaç duymaz.

Otomatik kapı sistemleri ile bağlantılı bir şekilde takılırken 8mm ve 12mm olmak üzere iki farklı seçenekleri bulunmaktadır. Kaynak yardımıyla ya da direkt montaj işlemi yardımı ile kolaylıkla otomatik kapı sistemine monte edilerek hızlıca kullanılmaya başlayabilirler. Kremayer dişliler dilerseniz kalın dilerseniz de daha ince bir şekilde kullanılabilirler. Satın alırken, yanlarında kremayer dişli vidası da bulunan paketler halinde elinize ulaşır. Böylelikle de eksik parça olup olmadığı konusunda endişe etmenize gerek kalmaz.

Kremayer Dişli Çeşitleri Nelerdir?

Plastik kremayer dişliler, genellikle sağlam değildir diye düşünülen ancak iç kaplaması metal olduğu için yeterince sağlam olan bir dişli çeşididir. Metal kremayer dişli kadar olmasa da sanılandan çok daha kullanışlı ve sağlamdır. Ayrıca montaj işlemleri de metal kremayer dişliler ile karşılaştırılınca daha kolaydır. 500 kilograma kadar olan bütün otomatik kapı sistemlerinde kullanılabilirler. Bakıma ihtiyaç duymazlar. Ayrıca plastik kremayer dişliler sessiz çalışır.

Paslanmaz metal kremayer dişliler, kaynak yapılarak monte edilirler. Bu da onları biraz daha sağlam bir hale getirebilir. Daha sık bakım gerektirirler. Örneğin sık sık yağlanmaları gerekir. 4000 kilograma kadar olan tüm otomatik kapı sistemleri ile uyumlu çalışırlar. Çok uzun ömürlülerdir. Görüntü açısından otomatik kapı sisteminiz ile daha bütünlüklü be uyumlu bir görünüme sahip olurlar. Çünkü ihtiyaç duyulduğu zaman otomatik kapı ile arasında renk farklılıkları olan yerler kolaylıkla boyanabilmektedir.

Otomatik kapı dişlisi olarak da bilinen kremayer dişlilerin seçimini yapmak tamamen size kalmıştır. Dilediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz özelliklere bağlı olarak, tamamen istediğiniz gibi seçiminizi gerçekleştirebilmektesiniz. Çünkü siz hangi seçimi yaparsanız yapın, otomatik kapı motoru sisteminiz hangi marka olursa olsun, kremayer dişliler kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Ancak tabii ki kapimotor.com olarak bu seçimi yapma aşamanızda ihtiyacınız olabilecek her türlü yardımı sağlamak adına 7/24 ulaşabileceğiniz bir çağrı merkezine sahibiz.  İster arayarak ister mesaj yoluyla kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz.