Gösterilen sonuç sayısı: 3

Göstermek 9 24 36

Stor Perde Motorları

Stor perde, zincirli ya da yaylı bir mekanizmaya sahip olan bir perde sistemidir. Manuel olduğu takdirde kolaylıkla elle açılıp kapatılabilir. Ancak monte edeceğiniz stor perde motorları yardımıyla bu işlemi uzaktan da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Manuel olduğu zaman, açmak için bir zincir çekilir. Böylelikle kumaş boruya sarılmaya başlar ve perde burada katlanarak açılır. Stor perdeyi kapatmak için de bu işlemin tam tersini yaparak boruya sarılmış kumaş serbest bırakılır ve perde kapanır. Genellikle bulunduğu pencerenin boyuna göre tercih edilir. Pek çok çeşit stor perde vardır. Dilediğiniz kumaş ve modelde özel olarak stor perde sisteminizi tasarlayabilirsiniz. Bu sisteme de ek olarak bir stor perde motoru eklemeniz sayesinde, uzaktan kumanda yardımıyla artık kolay bir şekilde her türlü açma ve kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Stor perde Motoru Özellikleri Nelerdir?

 • Çok sessiz çalışırlar. Bu yüzden evde ya da küçük bir ortamda rahatlıkla kullanım için uygunlardır.
 • Çok ağır stor perde sistemleri için çok uygun değillerdir. Mutlaka stor perde sisteminizin ağırlığına uygun bir motor tercih etmeniz önerilmektedir. Böylelikle ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçilmiş olur.
 • İç mekânı güneşten korur. Böylelikle mobilyaların fazla güneş ışığına maruz kalarak solması engellenir, dış mekândan iç mekânın görülme olasılığını azaltır. 
 • Görüntü olarak bütünlüğü bozmaz. Şık ve modern bir görünümde stor perde sistemi olmaya devam ederler.
 • Otomatik stor perde sık sık açılıp kapatılmak için uygunlardır. 
 • Bazı okullarda projeksiyon sistemi olarak kullanılmaktadırlar ve bu sistemler yardımıyla görüntü tahtaya yansıtılmaktadır.
 • Açılıp kapatılma süreleri hızlıdır. Stor perde sisteminizin açılmasını ya da kapanmasını beklemekle zaman kaybetmezsiniz.
 • Görünüş olarak oldukça kibar ve şık oldukları için sık sık tercih edilirler.

 

Stor Perde Motoru Nerelerde Daha Sık Kullanılır?

 • Stor perde motoru en sık evlerde kullanılır. Özellikle son yıllarda çoğu kişi evinde perde olarak stor perde kullanmayı tercih etmektedir. Teknolojinin de gelişmesi ile bu perdeler artık bir uzaktan kumanda yardımıyla kolaylıkla açılıp kapatılabilmekte. Bu yüzden de stor perde motoru kullanımı oldukça artmış bulunmaktadır

 

 • Butik ve mağazalarda sık sık kullanılmaktadırlar. Böylelikle hem daha hoş bir görüntü elde edilir, hem de stor perde sistemlerinin açılıp kapatılma işlemleri oldukça kolaylaştırılmış bir hale gelir.

 

 • Ofislerde sık sık kullanılırlar. Hem dışarıyı görmeyi engellemek için hem de duvar olarak kullanım için ofislerde sık sık stor perde kullanımı tercih edilir. Öyle profesyonel bir ortamda da stor perde motoru kullanımı çok daha sıktır. 
 • Okullarda ya da sınıflarda kullanılabilirler. Bazı okullar bu otomatik stor perde sistemini projeksiyon sistemi olarak kullanır ve bu perdeye görüntü yansıtır. Her seferinde de elle stor perde indirmek yerine bir uzaktan kumanda yardımıyla bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmek çok daha avantajlı ve doğru bir hareket olur.