15 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Göstermek 9 24 36

Uzaktan Kumandalar

Uzaktan kumandalar genel yapıları bakımından yana kayar, bahçe kapıları, kepenk sistemleri, panjur ve tente sistemlerinde kullanılan ürünlerdir. Genel bakımdan çok avantajlı kullanım yönü bulunan ürünlerin kapı motor güvencesiyle satıldığı bilinmektedir. Birçok otomatik sistem bakımından önemli işlev özelliği sağlayan kumanda sistemleri profesyonel hayata da geçiş sağlamaktadır. Çünkü iş yükünü sonlandıracak yapıdaki ürünlerdir. Remco, izmaksan ve cuppon markalı kumanda ürünlerinin çok yönlü işlevleri bulunur. Bazıları 2BK özellik sağlarken bazıları ise 4BK özellik sağlamaktadır. Uzaktan kumandaların genel olarak sağladığı işlevler arasında güç kaynağı özellikli olanlarda vardır.

Uzaktan kumandalar modern yapılı ve şık tasarımlı kumanda türleri olarak öne çıkan ürünler olup otomatik açma kapama yapmak amaçlı kullanılırlar. Modern ve şık görünümlü bu ürünler profesyonel bir döngü de hizmet sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda otomatik sistemlerin daha çok kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Mümkün olan en üst düzey otomatik yapı sağlanarak mevcut iş yükü de düşmektedir. Potansiyel kullanımlar için vakit kaybı oluşturmayan kumanda sistemleri işlevselliği yönünden de beğenilmektedir. Uzun vadeli kullanımlar için uyumlu bir tasarım olan bu kumandalar ile modern yaşam tarzına geçiş yapmanız mümkün olacaktır. Kolayca öğrenebilen yapısı sayesinde herkesin kullanabileceği kolay kullanım özelliği sunmaktadır. Garaj kapıları, panjurlar, bariyerler, otomasyonlar veya kepenk bulunması gereken yerlerde ihtiyaç olarak bilinen kumandalar zamandan tasarruf etmenizi de sağlayacak ürünlerdir.

Uzaktan Kumanda Modelleri

Uzaktan kumanda modelleri yaşam standartlarınızı yükselten ve kolaylaştıran yapısı sayesinde ilgi gören ürünlerden biri olmaya başlamıştır. Mekanik ve otomasyon sistemleri içinde yer alan ürün uzun vadeli panjur kullanımları için geçerli olan kumandalar şık görünümlü şekilde tasarlanmıştır. Genel olarak modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Cuppon kumandalar
 • İzmaksan kumandalar
 • Remco kumandalar
 • Kontal kumandalar
 • Grup kumandalar

Uzaktan Kumanda Fiyatları

Uzaktan kumandaları fiyatları markasına, modeline, işlevine göre değişken olsa da ortalama fiyatları benzer şekildedir. Uzaktan kumandalar çeşitli alanlara uyumlu olan yapısıyla birçok yönden avantaj sağlayan bir mekanizmadır. Sürekli kullanılan alanların kontrollü ve güvenli kalmasını sağlayarak sadece kişiye özel kullanım hakkı tanımlayan bir düzenek oluşturduğu bilinir. Otomatik kapılar, kepenkler, bahçe kapıları, depolar gibi pek çok alanda elinizdeki kumanda yardımı ile giriş çıkış yapmanız kolaylık sunar. Ayrıca kişiye özel kullanım sunması nedeniyle özel hissettirmesi mümkündür. Alan giriş çıkışlarında tuş kontrolü ile sağlanan bu özellik güvenliğinizi de sağlamaktadır. Bu nedenle avantajlı olduğu düşünülen sistemi ön plana çıkarır. Genel bakımdan profesyonel açma kapama işlemleri için kullanıldığı bilinmektedir. Kolayca öğrenebilen yapısı sayesinde herkesin kullanabileceği kolay kullanım özelliği sunmaktadır.

Uzaktan Kumanda Özellikleri

Uzaktan kumanda özellikleri bakımından benzer yanları bulunan ürünlerdir. Her birinin sağladığı işlev iş yükünü düşürmek ve otomatik döngü oluşturmak adına sunulan ürünler olmasıdır. Genel özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Frekans: 433,92 MHZ
 • Çalışma Voltajı: 12V 27A
 • Güç Sarfiyatı: 5 mw
 • Mesafe: 30 Metre
 • Kontrol Biçimi: Mikro işlemci kontrollü
 • Dış Görünüm: Paslanmaz yüzey, krom kenarlık, siyah
 • Ölçüleri: 30 x 55 x 15 mm
 • Kullanım Alanı: Panjur, kepenk, bariyer, bahçe kapısı, otomasyon

Yukarıda belirtilen özellikler ortak yönleridir. Sadece kanal sayısı farkı ile değişen teknik yapısı işlevini farklılaştırmamaktadır. Bu nedenle kullanım işlevselliği daha çok ön planda oldukları düşünülen ürünlerdir.

Uzaktan Kumandalar Kullanım Alanları

Uzaktan kumandalar kullanım alanları kapsamında öne çıkan kepenk sistemleri başta olmak üzere panjur, otomasyon, bariyer sistemleri ve garaj kapılarında otomatik bir düzen oluşturması adına önemli bir ihtiyaç olarak bilinmektedir. Belirtilen sistemlerde aranılan bir işlevsellik sunabilen ürün aynı zamanda ihtiyaç duyulan bir yapıda tasarlanmıştır. Garaj kapıları veya kepenk bulunması gereken yerlerde ihtiyaç olarak bilinen kumandalar zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Herkesin kullanabileceği sistemi küçük bir kumandaya sığdıran yapısıyla ihtiyaç duyulan kepenklerin, panjurların, kapıların, bariyerlerin veya otomasyon sistemlerinin açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Depoların veya eşya yükleme alanlarının çok sık kullandığı kumanda çeşitleri sadece marka farkıyla bile öne çıkan ürünlerdir. Hayatı kolaylaştıran ergonomik yapılı ürün fiyat bakımından da uygundur. Birçok konuda avantaj sağlayan kumandalar yer kaplamamaktadır. Kepenk taktırma durumunda yanında kumandasını da alarak can ve mal güvenliğinizi kontrollü bir şekilde yönetmiş olursunuz.