Otomasyon

220V ile 24V Motorlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

220v-ile-24v-motorlar-arasindaki-farklar-nelerdir

220V ile 24V Motorlar Arasındaki Farklar Nelerdir, pek çok çeşidi olan ve seçilirken genellikle zorluk yaşanan bir motor türüdür. Zorluk yaşanmasının sebebi, kapı motoru üreten pek çok farklı firma vardır. Bu da çeşitliliğe sebep olduğu için, alışveriş öncesi ciddi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Aslında, otomatik kapı motoru alırken, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, motorun takılacağı kapının işlevidir. Çünkü bu motor çeşitliliği, işlev farklılıkları gibi sebeplerden ortaya çıkar ve arayış sebebinizi bildiğiniz sürece siz de seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz.

220V Kapı Motoru İle Çalışan Otomatik Kapı Motoru Özellikleri

* Normal kullanım için uygun olan motorlardır. Yani konut tipi motorlardır ve yoğun bir kullanıma sahip değillerdir. Bu yoğunluktan kastımız, her bir saatte 20-30 kere açılıp kapanmadır. 

* Trafo bulunmamaktadır. 

* Bu otomatik kapı motoru, fiyat olarak daha bütçe dostudur. 

* 1500 kilograma kadar bütün kapılarda kullanıma uygundur.

* Daha çok konutlarda tercih edilir.

Sitemizde Bulunan Ve 220V İle Çalışan Kapı Motorları

* Remco RY600 Yana Kayar Kapı Motoru

* Remco RY1000 Yana Kayar Kapı Motoru

* Remco RY1500 Yana Kayar Kapı Motoru

24V Kapı Motoru İle Çalışan Otomatik Kapı Motoru Özellikleri

* Bu motorlar, yoğun kullanım için tercih edilmesi gereken motorlardır. 

* Bu motorlarda bir trafo bulunur ve motora gelen akım, bu trafolar yardımıyla 24V DC ye uygun bir hale getirilir. Böylelikle de 24 V kapı motoru çalışır.

* Daha yoğun bir kullanım için uygun olduğundan, daha gelişmiş bir teknolojiye sahiptir.

* Bütçe konusunda biraz daha zorlayıcı bir motordur.

* Siteler, fabrikalar ve ofislerde kullanılabilir.

Bu Volt kararını verme aşamasında, dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de Volt ile Watt ayrımıdır. Çünkü Watt açısından düşündüğümüz zaman, 24 V DC kapı motoru, 220 V olana göre daha güçsüz gibi görünebilir. Ancak, bu iki model arasında Watt kavramı farklı bir şekilde ayırt edilmektedir. Bu yüzden karar verirken bunu göz ardı etmemelisiniz.

Sonuç olarak, seçim yaparken sizin yapmanız gereken en önemli şey, aldığınız otomatik kapı motoru ile bu motorun takılacak olduğu otomatik kapının ne sıklıkla kullanılacağıdır. Yoğun, yani saatte 30’dan fazla bir açılıp kapanma varsa, 24V DC ve saatte 30’dan az bir açılıp kapanma varsa da 220 V kapı motoru seçmelisiniz. 

Seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir diğer şey de 220 V motorun konut tipi, 24 V DC motorun da fabrika, site, ofis gibi yerlere uygun bir otomatik kapı motoru olmasıdır. 

Ayrıca son olarak da bütçe açısından, 220 V motorlar, 24 V DC ye göre çok daha uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir