Gösterilen sonuç sayısı: 3

Göstermek 9 24 36

Flaşör Lambalar

Flaşör lambalar LED sistem sayesinde kullanıldığı alana yönelik güvenlik sistemi oluşturmaktadır. Bu lambaların diğer adı tepe lambası olarak bilinmektedir. Uzun ömürlü bir ürün olmasından dolayı dayanıklı sistemde üretilmiş olduğu da bilinmektedir. Bu sayede kullanılan alanda herhangi bir sorun oluşturmamaktadır. Flaşör lambaların özellik bakımından güvenli bir tedbir anlayışı sunduğu çok açık ve nettir. Çünkü kullanıldığı alanlar genellikle araç giriş çıkışının çok yoğun olduğu yerlerdir. Bu nedenle yoğun araç trafiğinin bulunduğu alanlarda güvenlik kontrolünü sağlamak açısından gerekli olduğu düşünülmektedir. Çünkü giriş çıkışlarda ani bir dalgınlık beraberinde kaza riski oluşabilir. Böyle bir riskin oluşmaması için küçük bir ürün olmasına rağmen büyük işlev sağlayacak flaşör lamba kullanımı şarttır.

Flaşör lambalar LED ampul ile çalışır. Dayanıklı yapıda üretilmiş olması nedeniyle uzun süre kullanılabilen tepe lambası olarak bilinir. Bunun beraberinde en çok kullanılan ve sık talep gören tepe lambası çeşididir. Bu ürün en çok otomatik kapı sistemlerinde kullanılmaktadır. Otomatik kapı sistemleri çalıştığı sürece yanıp söner ve bu yanıp sönmeler sayesinde de yay geçişlerinde uyarı sağlarken olabilecek herhangi bir kaza riskini de engeller. Bunun yanı sıra araç girişinin güvenli şekilde sağlanması gereken alanlara da takılan bir sistemdir. En sık otomatik kapılarda kullanılan sistem kapı üzerinde bulunur. Çevrede tehlike yaratabilecek durumları engellemek için sürekli yanıp sönen bir LED ışık kapı sisteminin üzerinde bulunur.  

 

 

Flaşör Lambaların Özellikleri

Flaşör lambalar LED ampul sistemi ile çalışan, araç girişi veya kapıların açılıp kapanması esnasında yanıp sönen bir işleve sahiptir. Birçok yönden kullanılan ve kullanılması ihtiyaç olarak belirlenen lambaların genel özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır.

 

  • LED ışık olmasından dolayı uzun süreli kullanım sağlaması
  • 12V’dan başlayıp 230V’a kadar çalışma sistemine sahip olduğu için esnek bir çalışma gücüne sahip olması
  • Çalışma sistemindeki gerekli enerjiyi otomatik kapı motoru sayesinde kullanması
  • Hem duvara hem de zemine kolaylıkla monte edilebilmesi
  • Montaj işlemlerinin çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi
  • Bütün otomatik kapı sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi

Ürün özellikleri güvenliği sarsabilecek durumlar için tasarlanmış olduğu göstermektedir. Montajı oldukça kolay ve hızlı şekilde yapılan ürünün işlevselliği uzun yıllar korunabilmektedir. Göz korkutucu yapısıyla güvenliği ihlal edebilen her durum için sinyal göstergesi sunabilen bir üründür. Trafikte veya otopark sistemlerinde kazaya sebebiyet verebilecek durumları engeller. En çok bahçe kapılarında görülen bu sistem kontrollü giriş çıkışlar için tepe lambasının yanıp sönmesiyle işlevini sağlamaktadır. Flaşör lambalar uyarıcı olmasının yanı sıra düzen oluşmasına da izin verir. Kurulumu kolay olan flaşör lambanın otomatik kapı motoruna bağlanması beraberinde çalışması başlamaktadır.

 

LED Flaşör (Tepe Lambası)

Led flaşör genel bakımdan flaşör lambalar çeşidi olarak öne çıkan ilk üründür. Pek çok farklı markanın kendine özel olarak çıkarttığı LED flaşör lamba çeşitleri bulunmaktadır. Led flaşörler en çok bahçe kapılarında ve güvenli araç geçişlerinin sağlanması gereken alanlarda bulunmaktadır. Bahçe kapısı motoru ile bağlı olarak gün içinde sık sık LED flaşörlerle karşılaşması mümkündür. Bu sistem normalde belli bir işe yaramıyormuş gibi gözükse de önüne geçilebilecek pek çok durumu önlemektedir. Ancak çoğunlukla bu LED flaşörlerin aslında güvenlik açısından ne kadar önemli olduğu bilinmez. Aynı şekilde LED flaşör seçiminin nasıl yapılması gerektiğine dair doğru bilgi edinilmediğinde bu tarz bir vaziyet oluşması mümkündür. Fakat genel bakımdan led flaşör lambalar her alanda değerlendirilebilecek güvenlik mekanizmalarının önemli parçasıdır.

Led flaşör uzun süreli kullanımlar için uygun olan dayanıklı bir tepe lambası olarak bilinmektedir. LED lambanın araç giriş çıkışları dâhilinde yanıp sönmesi arkadaki veya gelmekte olan araç için güvenli olunması gerektiğini gösterir. Kazaya sebebiyet verecek durumları engelleyen özelliği ile trafik sistemlerinde de kullanılması gereken bir ihtiyaçtır. Otomatik kapı sistemlerinde kullanılan bu ürün genel bakımdan uyarı ve güvenlik anlamına gelecek şekilde çalışma prensibi sunar. Ayrıca otomatik kapı üzerinde yer alan tepe lambasının yanıp sönmesi çevresel risk oluşturabilecek durumlara karşı korunaklı hizmet alabilmeniz adına tasarlandığı bilinmektedir. Birçok alanda değerlendirilen bu sistem site girişleri, otoparklar ve benzeri alanlarda ihtiyaç dâhilinde kullanılmaktadır.