Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Kontal Güç Kaynakları

Kontal güç kaynakları genel bakımdan tek kanallı sistem anlayışına hizmet eden kepenk sistemi için kullanılmaktadır. Tıpkı cuppon güç kaynağı gibi benzerlik gösteren ürünlerdir. Çalışma aksamı, alıcı özelliği veya kepenk, panjur sistemindeki işlevi aynıdır. Sadece kontal olması ayarlanabilir farkını öne çıkarmaktadır. Bu güç kaynaklarının en baskın özelliklerinin başında ayarlanabilir olma özelliği bulunur. Kolay temin edilebilen bir üründür. Çift kepenk veya 3-4 kepenk sistemi açısından tavsiye edilmez. Fakat tek kepenk, panjur, otomasyon sistemi açısından önerilen bir çeşit olduğu bilinir. Bununla birlikte kontal güç kaynakları birçok yere hızlı uyum sağlayan ürünlerdir. Genel bakımdan uyar mı uymaz mı düşünce tarzını geride bıraktıran bir işlev sağlar. Bu nedenle çok sık kullanılan ürün oldukları bilinmektedir.

Kontal güç kaynakları otomatik kepenler, otomatik panjurlar, stor (sarmal) garaj kapılarında kullanılmak üzere üretilmiş UPS sistemleri olarak ta bilinmektedir. Bu nedenle dikkat çekici işlev özelliği sayesinde dünya çapında kullanılan güç kaynağı türü olarak nitelendirilmektedir. Bu kapsamda birçok güç kaynağı seçeneği karşınıza çıkabilir. Fakat kontal güç kaynakları her firmanın ya da herkesin ilk önce tercih edeceği bir seçenek türüdür. Bu yüzden alışveriş sitelerinde en fazla kontal güç kaynakları öne çıkmaktadır. Tek yönlü kullanımlar için yeterli performans sunarlar. Fakat daha etkili performans ve çoğul kullanımlar için çift kepenkli, 3-4 kepenkli ürünler daha caziptir.

 

Kontal Kepenk Güç Kaynağı

Kontal kepenk güç kaynağı otomatik kepenk sisteminde, panjur sisteminde, sarmal garaj sisteminde UPS olarak kullanılan bir üründür. Güç kaynağının sağladığı işlev doğrultusunda kepenk sistemini kumanda yardımıyla isteğe bağlı kullanmak mümkündür. Genel bakımdan garaj kapılarında, panjur sistemlerinde kullanılması gereken ihtiyaç olarak bilinmektedir. Villa tipi evin garaj, atölye veya kepenk ihtiyacı duyulan alanlarında uzun vadeli kullanımlar için uygundur. Küçük alanlar için kullanılması mümkün olan ve işlevselliği hızlı olan bu ürünün pratik kullanım tarafı da bulunur. Mal güvenliği sağlayan sistemi aynı zamanda iç alanın stabil hava düzeyinde kalmasını sağlamaktadır. Bu sayede olumsuz hava koşullarında bile üst düzey performans alabileceğiniz bir ürün olarak değerlendirilmektedir. Hızlı şekilde öğrenilen sistem herhangi bir sorun çıkamaz.

 

Kontal Kepenk Güç Kaynağı Özellikleri

Kontal kepenk güç kaynağı özellikleri tek kepenk kullanılması kapsamında işlevini sağlamaktadır. Panjur sisteminde de kullanılan bir ürün olarak özellikle garaj kapılarında sarmal özelliği ile öne çıkan bir üründür. Küçük alanlar için tasarlanmış güç kaynağının panjur sistemindeki kepenk yapısına en uygun seçim olduğu bilinir.  Otomatik kepenk sistemi olarak tanımlanan kurulumda güç kaynağının sağladığı teknik özellikler şu şekilde belirtilmektedir.

 • Güç: 1000 W
 • Giriş Gerilimi & Frekansı: 220 VAC; 1 Faz / 50-60 Hz
 • Çıkış Gerilimi & Frekansı: 220 VAC; 1 Faz / 50-60 Hz
 • Şebeke Çalışma Aralığı: 150 – 220 VACRF
 • Çalışma Frekansı: 433,92 MHZ
 • Akü Tipi & Garanti: Tam Bakımsız Kuru Tip / 2 Yıl Akü Sayısı 2 Adet 12V 7 Ah
 • Şarj ve Bekleme Süresi: 12 Saat / 4 Gün
 • Kumanda Mesafesi: 30 m
 • Göstergeler: Şebeke gerilimi (LINE) ve Inverter (BATTERY) uyarı ledleri
 • Korumalar: Aşırı yük koruması, kısa devre koruması
 • Çalışma Sıcaklığı: 0°C – 40°C
 • Net & Kaldırma Ağırlığı 6,4 kg / 160- 220 kg

Kontal Kepenk Güç Kaynağı Kullanımı

Kontal kepenk güç kaynağı kullanımı otomatikleştirilmiş sistemde çalışır. Belirtilen alana tek kepenk ve güç kaynağı kurulumu yapma sonrasında kumanda sisteminde istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir üründür. Özel ve küçük alanlar açısından uygunluk sağlayacak yapıda üretilmiştir. En çok satılan ürünler kapsamında kontal güç kaynakları öne çıkmaktadır. Büyük alanlar için diğer seçeneklerin öne çıktığı yerde dahi kontal güç kaynakları adından bahsettirmektedir. Fiyatı bakımından diğer seçeneklere göre daha düşük fiyatta oluşu daha fazla talep görmesine neden olan durumlardan biridir. Özellikle çok yoğun bir işlev beklenmeyen alanlar açısından muazzam bir seçenek olduğu düşünülmektedir. Bu sayede uzun vadeli kullanımlarınız açısından yeterli olduğunu anlamanız mümkündür. Tek kepenk, panjur ve stor sarmal garaj sistemlerinde ihtiyaç duyulan fonksiyonu birçok yönden avantajda sağlayan üründür. Ayrıca kurulumu son derece kolay ve kısa sürmektedir.