Tek bir sonuç gösteriliyor

Göstermek 9 24 36

Çift Kanatlı

Çift kanatlı belirtilen ürünler fotoselli kapı sistemlerinde cam kanatları ele alan bir konudur. Bu konuda öne çıkabilen pek çok ürün seçeneği bulunmaktadır. Fakat tüm dünya üzerinde en fazla kullanılan cam fotoselli kapılarda çift kanatlılar en sık kullanılan çeşidi olarak bilinmektedir. Bu nedenle çift kanatlı kapsamında fotoselli kapı sistemlerinin incelenmesi gerekir.

Fotoselli Kapı Sistemleri

Fotoselli kapı sistemleri otomatik kapı sistemlerinde güvenliği sağlama amaçlı kullanılmaktadır. Genel bakımdan güvenli yay geçişlerinin sağlanması ve otomatik düzene dönüşmesi açısından kullanılan bu sistem farklı devrelerle de entegre edilebilmektedir. Bu sayede güvenlik kontrolünün öne çıktığı durumlarda daha iyi şekilde yönetilebilen sistem anlayışı sunmaktadır. Fotoselli kapı sistemleri kendi içinde yer alan bölümleri ile şu şekilde sıralanır.

 • Aksesuar ve yedek parça
 • Çift kanatlı
 • Kanatsız
 • Tek kanatlı

Yukarıda bahsedilen aksesuar ve yedek parça sistemleri farklı bölümlere de hitap edici yönde sunulmuştur. Fakat geri kalan çift kanatlı, kanatsız ve tek kanatlı sistem otomatik kapı sistemlerinde kullanılan ürünlerdir.

Fotoselli kapı sistemleri weder markasıyla öne çıkan cam kaplamalı kapı tekniklerinde kullanılan ürünlerdir. Kurumsal alanlarda, alışveriş merkezlerinde çok sık kullanılan bu sistem hastane, banka gibi birçok önemli kuruluşta da kullanılmaktadır. En sık karşılaşılan türü iki yana açılan çift kanatlı sistem olarak bilinir. Tek kanatlı olanlar genellikle kurumsal iş alanlarında öne çıkar. Fotosel sayesinde 1 saniyeden daha az sürede algılama yapan kapının açılıp kapanması üzerine tasarlanmıştır. Son derece hızlı bir çalışma kapasitesi olan bu sistemlerin dünya çapında kullanıldığı önemli bir gerçektir. Bununla birlikte şifreli veya kartlı geçiş sistemi de eklenerek mevcut alanın daha korunaklı hale getirilmesi söz konusu olabilir. Çünkü bu sistem anlayışının içinde farklı mekanizmalar da eklenecek şekilde üretim yapılmıştır.

Fotoselli Cam Kapı Sistemleri (Kanatlar Hariç)

Fotoselli cam kapı sistemleri kanatları hariç olarak ta satılan bir üründür. Mevcutta yer alan camların kanatlar haricinde de kullanılması mümkün olabilir. Fotoselli kapı sistemleri iç mekânın dış alandaki olumsuz hava şartlarından etkilenmesini de önlemektedir. Kapanması otomatik düzende ilerleyen kapı sistemleri mevcut iş alanına yönelik modern bir görüntü de katmaktadır.

Fotoselli Cam Kapı Sistemleri (Tek Kanat Dâhil)

Fotoselli cam kapı sistemleri en çok alışveriş mağazalarında görebileceğiniz bir üründür. Şık görünümlü kapı sistemi sunan bu ürünün otomatik şekilde açılıp kapanması beğenilen bir güvenlik sistemi de oluşturmaktadır. Bankaların, hastanelerin çok fazla kullanmakta olduğu bu sistem hayatınıza hızlılık katacak özellikte çalışmaktadır. Bu nedenle yoğun ilgi gören otomatik ürünler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte her tuş özelliği ile farklı geçiş özelliği mevcut bulunan kapıların şifreli geçiş veya parmak izi algılama sistemleriyle de çalışabildiği bilinmektedir.

Fotoselli Cam Kapı Sistemleri (Çift Kanat Dâhil)

Fotoselli cam kapı sistemleri birçok kurumsal iş alanlarında sıkça gördüğünüz ürünlerden biri sayılır. Fotoselli kapı sistemi genel bakımdan iç mekânın dış alandaki olumsuz hava şartlarından etkilenmesini önler. İşyerlerinde sıkça kullanılan bu sistem kartlı geçişlerle de entegre edilebilecek düzenleri de sağlayabilir.

Fotoselli Cam Kapı Sistemleri Özellikleri

Fotoselli cam kapı sistemleri kapsamında birçok özellik öne çıkabilen durumdadır. Genel bakımdan özellikleri şu şekilde sıralanır.

 • DC24V Fırçasız Motor bakım gerektirmeyen sessiz ve güçlü fotoselli kapı motoruyla çalışması
 • Kontrol Kartı 32 bit Mikroişlemci kontrollü, dijital ayarlı çok fonksiyonlu kontrol kartı bulunması
 • İnfrared özellikli noktasal emniyet fotoseli bulunması
 • Her tuş ile farklı geçiş özelliği mevcut olması
 • Şifreli geçiş, parmak izi algılama sistemleri veya elektronik ya da mekanik kilit mekanizmaları ile entegre çalışabildikleri için güvenlik istenilen düzeye arttırılabilmesi
 • Yakınlık-uzaklık algılama ayarı, el, kol/dirsek sensörleri ile beraber kullanım avantajlarıyla son   derece hijyenik olması
 • Açılış ve kapanış hızı istenildiği gibi ayarlandığı için ortamınızın iklimlendirilmesinde ekstra sistemler kullanmanıza gerek kalmaması (Hava perdesi vb. sistemler)
 • İş yerleri, alışveriş mağazaları, bankalar, hastaneler, restoranlar, kafeler, depo girişleri vb. mekânlarda giriş çıkış kolaylığı ve güvenliği sağlaması

Çift kanatlı cam kapılar işyerlerinde sıkça kullanılan sistem olarak kartlı geçişlerle de entegre edilebilecek düzenleri de sağlayabilir. Güvenli bir sistem anlayışı sunan avantajlı kullanımı oldukça fazla talep görmektedir.