15 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Göstermek 9 24 36

Kepenk Motorları

Otomatik kepenk sistemleri, günümüzde çoğu ev ve iş yerinde kullanılmaktadır. Hem güvenlik sağlaması açısından hem de evi zararlı güneş ışınlarından koruması sebebiyle sık sık kullanılmaktadır.

Otomatik panjur olarak da sık sık karşımıza çıkar.  Bir kepenk motoru yardımıyla kolaylıkla otomatik hale getirilebilirler ve böylelikle de kullanım açısından çok daha kolay bir hale gelirler. Ayrıca taktıracağınız kepenk motoru sayesinde, elektrik ve enerji açısından büyük bir tasarruf edersiniz ve buna ek olarak da manuel olarak sürekli kepenk veya panjur açıp kapatma derdinden kurtulmuş olursunuz. Bakım gerektirmeyen kepenk motorları sayesinde uzun yıllar boyunca sıkıntı yaşamadan, sağlam bir otomatik kepenk sistemine sahip olabilirsiniz.

 

Otomatik Kepenk Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomatik kepenk yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. Çünkü sağlam bir kepenk sistemi oluşturmak, güvenlik açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden kuracağınız otomatik kepenk sistemi ne kadar doğru hazırlanırsa, o kadar güvenlikli ve sağlıklı olur.

 

  • Ebatlar.

Kepenk sisteminizin ebatları mutlaka bilinmelidir ve bu ebatlara uygun bir kepenk motoru seçilmelidir. Böylelikle motorun gücü verimli bir şekilde kullanılabilir.

 

  • Tahmini tur sayısı.

 Günlük tur sayısı tahmini olarak bilinmelidir. Çünkü çok sık açılıp kapatılan kepenk sistemleri için gereken motorun gücü, az sıklıkla açılıp kapatılan bir sisteme göre daha yüksek olmalıdır. Yani sıklıkla kullanılan kepenk motoru daha güçlü ve daha sağlam bir motor seçilmelidir.

 

  • Kepenk montaj alanı.

Kepenk montajının yapılacağı alan mutlaka önceden bilinmelidir. Ev için otomatik panjur sistemi yaptırmak ile bir yükleme alanı kepenk sistemi arasında büyük bir fark vardır ve iki sistemin de ihtiyacı farklıdır. Bu yüzden otomatik kepenk sistemleri kurulmadan önce mutlaka kurulacak mekâna karar verilmelidir. 

Kepenk Motoru Çeşitleri

  • Düz kepenk motoru.
  • Redüktörlü kepenk motoru.
  • Kendinden Alıcılı Kepenk Motoru

 

İki çeşit kepenk motoru vardır. Bu çeşitler, redüktörlü ya da düz kepenk motorudur. Redüktörlü kepenk motoru, sahip olduğu redüktör başlığı sayesinde manuel olarak kolaylıkla açılıp kapatılabilir. Düz kepenk motoru ise, sahip olduğu harici kontrol kartı ve düğmeler sayesinde kolaylıkla kullanım için uygundur. Ayrıca her NM kuvvetine uygun olacak şekilde tasarlanmış kepenk motoru çeşitlerini kolaylıkla sitemizden temin edebilirsiniz. Özellikle, kepenk motoru üretiminde öncü olan Remco markasının her türlü kepenk motoru çeşidini de sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

 

Kepenk Sistemi Çeşitleri 

3 çeşit kepenk sistemi vardır. Manuel olarak açılıp kapatılabilen, otomatik kepenk kumandası ile açılıp kapatılabilen ya da tamamen otomatik olarak açılıp kapanan kepenk sistemleri vardır. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kalmıştır. Bu yüzden mutlaka dikkatli bir seçim yapmalısınız ve bir bilir kişiye danışarak kararınızı vermelisiniz. Dilerseniz bu konuda sizlere yardım edebilecek çağrı merkezimize arayarak ya da mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz ve size en uygun kepenk motoru seçiminde yardım alabilirsiniz.