Gösterilen sonuç sayısı: 2

Göstermek 9 24 36

Hızlı Kapı Motorları

Hızlı otomatik kapı motoru, daha çok itfaiye, polis merkezi, hastane acil servisleri gibi yerlerde kullanım için uygun olan motor sistemleridir. Ancak ihtiyaç duyulduğu zaman, hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapılan yerlerde de bu kapı motoru kullanım için uygundur. Her markanın bir hızlı kapı motoru modeli yoktur. Aynı zamanda jet kapı motoru olarak da bilinen bu motorların, normal motorlardan en büyük farklı çok daha hızlı çalışıyor olmalarıdır.

Yoğun kullanım için en uygun kapı motoru sistemi olarak bilinirler. Sık sık açılıp kapanması gereken bir otomatik kapı sistemleri ihtiyacı olan kişiler için çok uygun bir seçimlerdir.

Yüksek güvenlik gerektiren giriş ve çıkışlarda kullanılması gereken otomatik kapı motoru sistemi hızlı motordur. Çünkü kapı açılış ve kapanışlarında oluşabilecek zaman kaybını sıfıra kadar indirebilirler.

Hızlı kapı motorları, ayarlanabilir bir hız kademe sistemine sahiplerdir. Yani dilediğiniz zaman hızı düşürebilir ve normal bir otomatik kapı motoru olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman da hızı arttırarak hızlı kapı motoru haline geri getirebilirsiniz.

Yüksek güvenlik ihtiyacı duyan kişiler, bahçe kapısı sistemlerine bu motoru ekleyerek güvenliklerini çok daha fazla arttırabilirler. Örneğin, polisler, iş adamları, devlet adamları, itfaiyeler gibi yerler bu güvenlik arttırma ihtiyacı sebebiyle sıklıkla hızlı kapı motoru sistemlerini tercih etmektedir. Çünkü hem açılıp kapanma süresi en düşük hale gelir, hem de yapacakları her işlem çok daha hızlı olur. Ayrıca büyük fabrika girişlerinde de en sık görülen otomatik kapı sistemlerinden biridir. Ayrıca ev veya apartman gibi yerlerde kullanılan hızlı kapı motoru, mükemmel bir kullanım kalitesine sahip olur.

Hızlı kapı motorları, kullanım açısından çok uzun ömürlüdür. Yıllarca kullansanız bile hiçbir sıkıntı yaşamazsınız ve çok nadir tamir veya yedek parça ihtiyacınız oluşur.

Hızlı kapı motorları, genellikle endüstriyel tip mekanlarda veya suikast endişesi olan yerlerde kullanmak için sıklıkla tercih edilirler.

Maksimum tork, maksimum güç ve maksimum çekme gücü ile çalıştıkları için normal kapı motoru sistemlerinden daha hızlı ve verimli çalışırlar. Ayrıca kaliteli malzemeden yapıldıkları için de hem daha sağlamlardır hem de gereken gücü daha kolay bir şekilde sağlarlar.

 

Hızlı Kapı Motorları Özellikleri Nelerdir?

 • Özel bir güvenlik sistemine sahiplerdir.
 • Otomatik kapı sistemleri içinde en hızlı şekilde çalışan sistemlerdir.
 • Engel tanıma özellikleri ile diğer otomatik kapı sistemlerine göre daha güvenli çalışırlar.
 • Yavaş başlama özelliğine sahiplerdir.
 • Yavaş durma özelliğine de sahiplerdir.
 • Yoğun ve sık kullanımlar için en uygun otomatik kapı motoru olarak bilinirler.
 • Diğer kapı motoru sistemlerine göre çok daha sağlamlardır.
 • Endüstriyel kullanım için en uygun kapı motoru olarak bilinirler.
 • Kullanım açısından çok uzun ömürlülerdir.
 • Otomatik kapı sisteminin açılıp kapanması aşırı hızlı olduğu için, zaman kaybı “0” olarak bilinir.
 • Evsel ve apartman kullanımlarında mükemmel bir kalite ile çalışırlar.