Otomasyon

Kepenk Güç Kaynağı

Kepenk-Güç-Kaynağı

Kepenk güç kaynağı, Otomatik kepenk sistemleri, günümüzde depo ve mağaza gibi yerlerin güvenliği için en çok kullanılan sistemlerden biridir. İçeriye izinsiz kişilerin veya araçların girmesini engellediği gibi, aynı zamanda da sizler için güvenli bir ortam sağlar. Ayrıca bu sistemler evlerimizde otomatik panjur sistemleri veya garaj kapıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede evlerimiz içinde gayet güvenli alanlar oluşturabiliriz. Bu sistemler sayesinde izinsiz kişilerin yaşam alanlarımıza girişlerini engellememizle birlikte çeşitli hava olaylarında ekstra güvenliğe sahip oluruz. Güçlü fırtına veya dolu yağışlarına karşı son derece dayanıklı olan bu otomatik kepenk ya da benzeri sistemler sayesinde, camlarımızın bu hava olaylarından ötürü kırılıp parçalanması gibi durumların önüne geçmiş oluruz. Montajları kolay ve hızlı olduğu için, kurulum aşamaları çok pratiktir. Kimi kepenk sistemi kendiliğinden otomatik olabilirken, kimi sistem de uzaktan kumanda yardımı ile kolayca yönlendirilebilme gücüne sahiptir. Ayrıca bu sistemlere ek olarak takılan bir otomatik kepenk güç kaynağı yardımıyla, elektrik kesintileri gibi durumlarda da 100 saate yakın bir süre boyunca kolayca kullanılabilme gücüne sahiptir. Bu güç kaynakları, bir tüp motor yardımı ile kurulmaktadır. Bu tüp motorlar hem elektrik açısından çok büyük bir verim sağlar, hem de uzaktan kumandalı olmayan bir kepenk sistemi için, uzaktan kumanda edilebilme faydası sağlar.

Otomatik kepenk güç kaynağı, otomatik kepenklerin çalışmasını sağlayan ve motorla çalışan bir güç kaynağıdır. Uzaktan kumandalı bir alıcı sistemine sahiptir. Olası bir elektrik kesintisi durumunda, yaklaşık 100 saate yakın bir süre boyunca çalışmaya devam edebilecek bir kapasiteye sahiptir. Bu güç kaynağı, direkt olarak otomatik kepenk işe bağlanır ve bu sayede de uzaktan kumanda yardımı ile çalışabilme gücüne sahip olur.

Kepenk Güç Kaynağının Sağladığı Faydalar

* Elektrik kesintisi durumlarında, kepenk sisteminin çalışmaya devam etmesini sağlama.

* Uzaktan kumanda ile yönetilme faydası sağlama.

* Bakım gerektirmeyen bir tüp ile çalıştıkları için, verimli ve uzun süreli bir çalışma kalitesine sahip olma.

* Kişileri kepenk açıp kapatma işinden kurtarma.

* Kullanılan ve harcanan elektriğin azalması.

* 4 kepenge kadar, bütün kepenklere takılabilme özelliğine sahip olması.

Sonuç olarak, otomatik kepenk güç kaynaklarının en çok kullanılma sebebi, elektrik kesintileri gibi durumlarda kepenk sistemlerinin kullanımının kolaylaşmasını sağlamak ve ek olarak da kullanılan elektrik enerjisi miktarının azalmasını sağlamaktır. Çünkü bu güç kaynakları sayesinde, elektrik olmasa bile 100 saate yakın bir süre boyunca kepenklerin açılıp kapanması sağlanabilir. Ayrıca otomatik olmayan kepenk sistemleri, bu güç kaynakları yardımıyla, uzaktan kumanda ile kullanılabilmektedir. Yani kişiler, sürekli olarak bir kepenk açma ve kapama yükünden kurtulmuş olur. Ayrıca bu güç kaynakları, sık sık bakıma ihtiyaç duymaz. Bu da bakım için harcanan para ve zamanın miktarını azaltır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir