Otomasyon

Otomatik Geçiş Sistemleri Nedir?

otomatik-geçiş-sistemleri-nedir

Otomatik Geçiş Sistemleri Nedir. Ülkemizde aslında farkında olmasak da çok uzun yıllardır kullanılan otomatik geçiş sistemleri, içinde çeşitli kapı sistemlerini bulunduran genel bir kavramdır. Uzun yıllardır özellikle otoyollarda sık sık karşımıza çıkan OGS kavramı bu sistemin isminin kısaltılmış halidir. Yani bu sistem aslında hepimizin tanıdığı ve sıklıkla kullandığı bir sistemdir diyebiliriz. Alışveriş merkezlerindeki fotoselli kapılar, otopark, site, fabrika gibi daha birçok alanın girişinde kullanılan bariyer kapıları ve benzeri daha birçok ürün aslında birer otomatik geçiş sistemi örneğidir.

Özellikle günümüzde yaşanan son olaylarla birlikte artık tamamen bir teknoloji çağına geçiş yapıyor olduğumuzun hepimiz farkındayızdır. Teknolojinin inanılmaz hızlı gelişimiyle birlikte artık birçok ürün hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. İşte bu büyük gelişimle eskiden ulaşılmaz gibi görünen bu ve bunun gibi birçok sistem, çok rahat bir şekilde evlerimizde, iş yerlerimizde, fabrikalarımızda ve daha birçok günlük yaşam alanlarımızda kullanılabilir hale gelmiştir. İstersek bahçe kapısı veya garajımızın girişi için istersek işyerleri ve fabrikalarımızın otopark ve personel girişleri için bu sistemlere çok kolay bir şekilde sahip olabiliriz. Hatta bir apartman dairesinde yaşıyor olsak bile kapımıza yaptıracağımız kolay bir işlem ile parmak izi veya kartla giriş yapmanızı sağlayan otomatik kapı sistemi kurdurarak bu sistemlerden birine sahip olabiliriz. 

Otomatik Geçiş Sistemi Faydaları

Otomatik Geçiş Sistemi Faydaları Daha önce de belirttiğimiz gibi teknolojik gelişmeler sayesinde birçok ürün artık kolay ulaşılabilir ve bu nedenle hayatımızın bir olmuştur. Genel olarak bu ürünlerin temel amacı insan hayatını kolaylaştırmaya yöneliktir. Bu noktada en iyi örneklerden biri olan otomatik geçiş sistemi bize hayatımızı kolaylaştırmak dışında birçok fayda sağlar. Bunlardan en önemlisi ise güvenliktir. Bu sistemler sayesinde hayatımızın çok daha güvenli bir hal aldığını söylememiz hiç de yanlış olmaz. 

Hepimizin en önem verdiği alanlar yaşam alanlarımızdır. Bunların içindeyse tabi ki de evimiz en başta gelir. Evlerimizde güven ve huzur içinde yaşamak isteriz. İşte bu noktada otomatik kapı sistemleri devreye girer. Normalde hırsız alarmları ve güvenlik kameraları gibi sistemlerin yeterli olması beklenir fakat son zamanlarda maalesef ki bu sistemlerin yanlış kullanımları, sadece görüntü olarak caydırıcı olabileceği düşüncesi gibi nedenlerden ötürü bu sistemler tek başlarına yeterli olmamaktadır. Fakat otomatik geçiş sistemleri içinde bulunan otomatik kapı, otomatik panjur, garaj kapısı, bahçe kapısı gibi daha birçok sistemi evlerinizde veya işyerlerinizde kullanmaya başlayarak güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. 

Güvenlik dışında ise bu sistemlerin bize sağladığı en büyük faydaların başında kolay kullanımı, zaman tasarrufu, enerji tasarrufu ve para tasarrufu gelir. Kurdurduğunuz bu sistemler sayesinde, yaşam alanlarınıza hiç güç harcamadan ve beklemeden hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Ayrıca ister evlerinizde isterseniz işyerlerinizde kullanabileceğiniz otomatik kepenkler, panjurlar ve kapılar sayesinde yaşam alanlarınızın ısı kaybını minimum düzeye getirerek enerji ve maddi açıdan çok büyük tasarruf sağlarsınız.

Otomatik Geçiş Sistemi Ürünleri

Otomatik Geçiş Sistemi Ürünleri birçok farklı otomatik geçiş sistemi ürünlerini ister bir araya getirerek isterseniz de tek tek kullanarak istediğiniz şekilde bir geçiş sistemi oluşturabilirsiniz. Daha manuel bir kullanım için kumanda veya butonlar yardımı ile istediğiniz şekilde giriş çıkışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca daha çok otoyollarda gördüğümüz HGS ve KGS sistemlerini yaşam alanlarınıza entegre ederek, garajlarınıza daha kolay ve güvenli bir şekilde girebilir veya işyerlerinize giriş çıkışlar için kartla giriş yaptırarak, ekstra güvenlik ve personel kontrolü sağlayabilirsiniz. Bunlar gibi daha birçok otomatik geçiş sistemi örneği mevcuttur. Bahçe ve garaj kapıları gibi alanlarda kullanabileceğiniz kütle detektörleri ve plaka tanıma sistemi. Yaşam alanlarınızdaki bu sistemleri kontrol etmek için her nerede olursanız olun istediğiniz gibi komut verebileceğiniz, telefonla kontrol sistemi bunlara en büyük örnektir.

Sizde isterseniz çok kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz bu otomatik geçiş sistemi ürünlerini kullanmaya başlayarak hem kendiniz hem aileniz hem de işyerlerinizde çalışan bütün personelleriniz ya da müşterileriniz için ekstra güvenlik ve kolaylık sağlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir